בניית אסטרטגיית סושיאל

על הרשתות החברתיות והחשיבות שלהם כחלק משיווק העסק אין כמעט מה להסביר. מאז שהן נכנסו לחיינו וסחפו איתם את כולם, בעלי העסקים הבינו שהם חייבים להיות מיוצגים גם שם. למה? כי כולם שם ואם כולם שם גם העסק חייב להיות שם ולהראות את עצמו ולו רק בשביל לא לתת למתחרים לגרוף אליהם את כל הקופה.

אבל נוכחות ברשתות החברתיות לעסקים היא כבר מזמן לא דבר של מה בכך. היום ברור שצריך שתהיה אסטרטגיית סושיאל מקצועית ונכונה והיא צריכה להיבנות על ידי אנשי מקצוע עם ניסיון בתחום. אפשר למעשה לחלק בה את הפעילות לשניים – יש את הסושיאל מדיה ואת התוכן שסה דבר אחד, ויש את ניהול הקמפיינים שהוא תחום אחר לגמרי. אם יש מנהל שיכול להתעסק עם שניהם מה טוב אבל ככלל, חשוב שלכל אחד מהם יהיה מומחה מלמעלה.

ניהול סושיאל– הדברים החשובים

אם אתם מחפשים מנהל סושיאל לפעילות של העסק שלכם ברשתות החברתיות ואתם רוצים שמי שיהיה אמון על האסטרטגיה יהיה ברמה הגבוהה ביותר, הנה כמה דברים שאתם צריכים לוודא:

  • הוא צריך להכיר את המערכות השונות – הוא לא חייב להכיר אותן לעומק אבל הוא חייב להיות לפחות עם יידע בסיסי והבנה של המושגים הרלוונטיים. על אילו מערכות מדובר? על מערכת הפרסום של פייסבוק למשל, מערכת מדהימה שמאפשרת לפרסם תוך טירגוט מדויק של קהל היעד, הוא צריך להכיר את מערכת הפרסום של גוגל, הלא היא גוגל אדס, את גוגל אנליטיקס שמאפשרת לנתח נתוני פרסום של האתר בין השאר ואחרות. שוב, הוא אמור להיות מלמעלה והוא לא חייב להכיר כל פרט במערכות אם הוא מחזיק תחתיו איש מקצוע מעולה בתחום.
  • יכולת לנטר שיח – השורה התחתונה בכל מה שקשור לסושיאל מדיה הוא השיח סביב המותג, העסק או הארגון. מנהל סושיאל חייב להיות עם היכולת לנטר את השיח התגובות כדי להסיק את המסקנות ולהמשיך להתקדם בהתאם לאסטרטגיה שנבחרה או להחליף אותה.
  • עבודה ב”שטח” – עם כל הכבוד לאנשי המקצוע שהוא מעסיק תחתיו או קבלני המשנה שהוא מעביר להם חלקים מהפרוייקט, גם הוא צריך להיות כזה שעובד, אחד שעושה הכול על מנת לקדם את העסק גם אם זו עבודה שנחשבת לעבודה “פשוטה”.
  • סנכרון עבודה בין המדיות השונות – אסטרטגיית סושיאל נוגעת לכמה פלטפורמות שונות ורמה מקצועית גבוהה של מנהל סושיאל היא היכולת להתאים את התוכן בהתאם לפלטפורמה.

לבחור את החברה הנכונה

אם אתם רוצים מישהו שינהל לכם את אסטרטגיית הסושיאל ברמה הגבוהה ביותר ואם אתם רוצים לראות תוצאות, אתם צריכים לבחור חברה בהתאם. אתם צריכים לא לוותר על הטוב ביותר וללכת אל חברה עם ניסיון שיש עליה המלצות רבות. מהר מאוד תרגישו שאתם בידיים טובות.

Call Now Button077-8049543