התוכן הוא המלך והאלגוריתם של פייסבוק הוא הנסיך

מה הקשר בין תוכן מעניין ואיכותי לבין האלגוריתם שלפיו פייסבוק עובדת?  כידוע, פייסבוק היא פלטפורמה חברתית שמטרתה לקשר בין אנשים, משפחה וחברים וגם להציג לגולשיה תוכן בעל ערך רלוונטי עבורם. לכן האלגוריתם המתפתח שלה עובד שעות נוספות כדי ללמוד את הרגלי הגולשים, מה הם אוהבים יותר ומה פחות. בפוסט שיתגלה בו יותר עניין, הגולשים ילחצו לייק או יגיבו על הפוסט וזה בדיוק מה שפייסבוק מחפשת – אינטראקציה ומעורבות.

איך זה עובד בפועל? פייסבוק מודדת את רמת המעורבות של פוסט על ידי אחוז הקלקה, זמן שהייה, צפייה, תגובתיות של פוסט או מודעה, ונותן ציון, ככל שהוא יהיה יותר גבוה, פייסבוק תחשוף אותו יותר ברמה האורגנית, והעלויות לקליק יהיו נמוכות יותר וכך השקל שנשים בקידום יניב לנו יותר חשיפה. תוכן מעניין ופעילות האלגוריתם הולכים יחד ביד כמעט בכל רשת חברתית, ובפייסבוק בפרט.

לא כל אחד נולד עם כישורי כתיבה יוצאי דופן ולא כל אחד עובד עם משרד פרסום שיודע איך לכתוב תוכן ערכי ולכן במאמר שכאן ננסה להציג בפניכם את הדרכים הפחות מוכרות בהן סוג התוכן ישפיע על רמת החשיפה של הפוסט שלכם. פייסבוק הפכה ומנסה להיות One-stop-shop ולספק לכל גולשיה מענה בכל אספקט בחיים: רוצים למכור משהו? עזבו יד 2, יש מרקט פלייס. מחפשים עבודה? יש את לשונית JOBS. רוצים להתמכר למשחק חדש? לשונית games  לרשותכם.

פייסבוק לא אוהבת פוסטים עם לינקים חיצוניים שמוציאים את הגולש מתוך הפלטפורמה, במיוחד לא של youtube, המתחרה שלה. אז אם יש לכם את האפשרות, העלו סרטון וידאו ישירות לפוסט במקום לשים לינק שלו. ואם כבר שמתם לינק, אל תקצרו אותו או תשנו לו את השם. פייסבוק אוהבת לראות לאן גולשיה מופנים ודוגלת גם בשקיפות כלפי הגולש.

אפרופו וידאו, האלגוריתם של פייסבוק יעדיף לקדם פוסט וידאו מאשר פוסט סטטי. בממוצע, סרטוני וידאו מקבלים בפייסבוק כמעט 90 שיתופים, הרבה יותר מאשר תמונות או טקסטים בלבד. במרץ 2018 צפו משתמשי פייסבוק בלא פחות 1.6 מיליארד סרטוני וידאו!

עוד עובדה מעניינת היא שימוש ברגשונים (לא, לא אימוג'ים). מכירים את הבעות הפנים שאפשר ליצור ע"י שילוב בין סימני פיסוק ואותיות? פוסטים עם רגשונים כמו D: או 3> יקבלו 52% יותר אינטראקציה משאר הפוסטים וזה המון!

אהבתם? גם שאלות בפוסטים מייצרות כ92% יותר אינטראקציה. רצוי שהשאלה תהיה בסוף ואם הצלחתם לשמור על עד 80 תווים – אתם ב-TOP של ה-TOP. יש לפייסבוק עוד הרבה טריקים וקלפים בשרוול, שחלק היא חולקת איתנו וחלק לא. אבל יש משהו אחד שתמיד ינצח – תוכן אמיתי ואותנטי.

רוצים לדעת עוד? מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעזור

 

Call Now Button077-9975527